Kilis'te 7 Aralık coşkuyla kutlandı

  

 Devamı

 

 VİDEO

Devamı

 

 

  

"TOPLUMSAL BARIŞTA EĞİTİMİN ÖNEMİ" Paneli

Devamı

 

 Kilis'in il oluşunun 25. yıldönümü

Kilis’imizin il oluşunun 25. yıldönümünü yürekten kutlar, İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, saygıdeğer hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.  

 Devamı

Derneğimiz
  Dernek Tüzüğü
  Kurucu Üyeler
  Dernek Organları
  Üyelik Başvuru Formu
  Ziyaretçi Defteri
Kilis Hakkında
  Tarihçe
  Coğrafi ve İdari Yapı
  Ekonomi
  Kültür
  Turizm
  Eğitim
  Spor
  Kilis Yemekleri
  Basında Kilis
  Telefon Rehberi
  İlçeler

"Yardımlaşma; dostluğun direği, insanlığun gereğidir." Derneğimize yardımlarınızı bekliyoruz.

   Nazan Sezgin'in kaleminden   Kilisli Muallim Rif'at Bilge

Hava DurumuZiyaretçiler
Toplam Ziyaretçi :  2284431
Bugün Ziyaretçi :  143
Aktif Ziyaretçiler :  34

Kilis Korosu gönülleri fethetti…
 
 
 

                          Gazetesi

 
 

 
Yeliz Özcan /Ankara (Efece haber) – Şef Cengiz Taşkent yönetiminde ki, Kilis Yardımlaşma Derneği (KİLYAD) Türk Sanat Müziği Korosu’nun, Ankara Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ki “Bahar Konseri” tek kelime ile muhteşemdi.
 
 
Soldan; Prof. Dr. Anıl Çeçen, Pervin Çeçen, Gülderen Taşar, Gonca Taşar, Ali Emre Taşar, Egemen Atasav, Meltem Atasav, Begüm Efe, Şenel Meşhur, Murat meşhur
 
Konsere; Prof. Dr. Anıl Çeçen ve eşi Pervin Çeçen, Prof. Dr. Şadıman Coşkun, Eski Bakanlarımızdan rahmetli Mustafa Taşar’ın eşi Gülderen Taşar, kızı Gonca Taşar ve oğlu Emre Taşar, MEB Emekli Müsteşar Yardımcısı, MEB Vakfı YKÜ Başkan Yardımcısı Mehmet Temel, Başbakanlık emekli Müşaviri M. Kahraman Efe ve eşi Türkan Efe, Çevre Bakanlığında Daire Başkanı, Orman ve Su İşleri Bakanlığından emekli Genel Müdür Yardımcısı Murat Meşhur ve Eşi Şenel Meşhur, Önder Matbaası Sahibi Serhat Kabasakal, Jeoloji Mühendisi İşadamı Egemen Atasav ve Eşi Jeoloji Mühendisi Meltem Atasav, Maden Mühendisi Mustafa Kandaş ve eşi İngilizce Öğretmeni Esra Kandaş, YOYAV Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Narince, Angora Rozet İşletmesi’nin Sahibi Bilal Küskü ve Eşi, Birçok Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri, Altındağ Belediyesi Korosu, HASVAK Korosu, Suzidil Korosu, Çeşmi-dil Korosu ve Meşk-i Neva Korosu Sanatçıları, öğretmenler, basın mensupları, Kilisliler ve kalabalık bir davetli gurubu katıldı.

 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konserin sunumunu başarılı bir şekilde yapan Gülay Aksu’nun takdim konuşmasından sonra, açılış konuşması yapan Genel Başkan M. Yahya Efe, davetlilere hoş geldiniz diyerek;
“1995 yılında kurulan koromuz, değerli şeflerimiz Sayın Sadık Kavas, Sayın Fevzi Demirkol, Sayın Vedat kaptan Yurdakul, Sayın Özgen Gürbüz, Sayın Hasan Eylen, Sayın Ertuğrul Sevindik ve Sayın Cengiz Taşkent yönetiminde bu güne kadar vermiş olduğu başarılı 27 konserlerle müzik otoritelerinin ve sanatsever halkımızın takdir ve beğenisini kazanmıştır.” Dedi.
 
    
                     Tülay Yurttutan                                                          Mehmet Düzenli 
 
Şarkıları güzel yorumlayan koro ve solistler; Tülay Yurttutan, Mehmet Düzenli, Şengül Baykan, Mualla Fikret, Hatiçe Tanrısever, Alptekin Orhon, Pervin Yıldırım, Hilal Şahinkaya, Hülya İncedere, Nurten Sarıhan, Fatma Leyla Sönmez, Ziyaettin Coşkun, Sermet Ayaroğlu, Gülay Aksu, Gülgün Bostancıoğlu, Necda Ünsal ve Ali Niğdeli başarılıydı.
 
 
                                                  Başarılı Sunucu Gülay Aksu
 
Koro ve solistler sırasıyla; Şekerci Cemil Bey, Hafız Mehmet Eşref Efendi, Erol Sayal,  Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, Gavsi Baykara, Fehmi Tokay, Sadettin Kaynak, Fehmi Tokay, Burhanettin Deren, Muzaffer İlkar, Avni Anıl, Cevdet Çağla, Taner Şener, Giriftzen Asım Bey, Yıldırım Gürses, Necdet Tokatlıoğlu, Yusuf Nalkesen, Safiye Ayla, Bilge Özgen ve Şekip Ayhan Özışık’ın bestelerinden örnekler sundular.
 
 
Hilal Şahinoğlu
 
Solistlerden Hilal Şahinoğlu, güzel sesi ve yorumu ile davetlilerin beğenisini kazanarak uzun süre alkışlandı. Ali Niğdeli’de okuduğu “Unutmadım seni ben her zaman kalbimdesin” şarkısıyla, gurbette olanlara, hasret çekenlere ve gönüllere hitap ederek, salonda duygulu anlar yaşattı ve uzun süre alkışlandı. Kısacası bütün solistler tek kelimeyle şarkıları güzel yorumladılar.
 
Konserin sonunda Şef Cengiz Taşkent, seslendirdiği “Şu yüreğim can evinde vurdukça” ve “Benzemez kimse sana tavrına hayran olayım” isimli iki güzel eserle konsere renk kattı, gönülleri fethetti ve ayakta alkışlandı.
 
  
    Konserin sonunda, Türk Sanat Musikisine değerli katkılarından dolayı, Şef Cengiz Taşkent’e Genel Başkan M. Yahya Efe bir şükran pilaketi verdi. 
 
 
              Koro Müdürü Gülgün Bostancıoğlu da plaketini Prof. Dr. Anıl Çeçen’den aldı. Saz sanatçıları ve koristlere de KİLYAD’ın birer madalyası takıldı.
 
     
                      Şengül Baykan                                                             Mualla Fikret
 
    
                        Hatiçe Tanrısever                                                Alptekin Orhon
 
Koronun kurucusu ve mimarı Genel Başkan M. Yahya Efe'yi ve Koro Şefi Cengiz Taşkent’i bu başarılı “Bahar Konseri”nden dolayı kutluyoruz.
 
   
                      Pervin Yıldırım                                                           Hülya İncedere
 
   
                       Nurten Sarıhan                                                    Fatma Leyla Sönmez
 
   
                        Ziyaettin Coşkun                                                Sermet Ayaroğlu
 
    
              Z. Gülgün Bostancıoğlu                                                     Nevda Ünsal
 
 
 
 
 
 
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 20.4.2018
 
Eklenen Yorumlar 
Bu Konuda En Çok Okunan Yazılar
Tuğgeneral Karakuş’tan Vali Ayvaz’a ziyaret
İbrahim GÜNEŞ/KİLİS (Efece Haber) - Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Kilis’e gelerek Vali Turhan Ayvaz’ı ziyaret etti.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 19.1.2009 Devamı
 
Düğün güzeldi...
Ankara (Efece Haber) - Ankara “Atlı Spor Kulübü” bahçesinde gönüllerde özlemi duyulan görkemli bir düğün töreni vardı
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 20.7.2010 Devamı
 
Atatürk, Amerika’da New York Türkevi’nde Anıldı
Kebire Kayabaş/Amerika Newyork-Newjersey (Efece Haber) - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 71. yılı New York Türkevi’nde düzenlenen törenle anıldı.
Kilis Yardımlaşma Derneği [ 14.11.2009 Devamı
 
Yazarlar
M. Yahya EFE

Kilis'in il oluşunun yıldönümü kutlu olsun!
Hüseyin TOPRAK

BAYRAMINIZI KUTLAMIYORUM
Ayten YAVAŞÇA

Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok!
Mehmet KADIOĞLU

MİRAÇ MUCİZESİ
Kebire KAYABAŞ

Bayramınız kutlu olsun…
Atilla YÜNCÜOĞLU

Bu gönül varya...
Harika ÖREN
Meryem DEMİR

Bir Bilge Kişiyi andık…
Gonca TOKUZ
Ahmet BARUTÇU
Nejat TAŞKIN

Yazar Sami Kabasakaloğlu'un Tarihi Romanı

GENEL KURUL DUYURUSU

DUYURU
TRT Şef ve Sanatçılarının yönettiği, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımıza, her yaşta sesi güzel bay ve bayanlar alınacaktır. İlgilenenlerin;
ön görüşme yapmak için, aşağıdaki telefonlara müracaat etmeleri duyurulur.
Derneğimizde; Ud ve Bağlama dersleri de verilir.
*
Tel:
0.532- 473 03 79
 0.533- 680 87 16 
 

Maço'muzu kaybettik!

Biz seni çok sevdik Maço

 

Her Hakkı Saklıdır. Kilis Yardımlaşma Derneği © 2009